SEVGİLİM…

Yine çok yalnızım , senden sonra hep olduğu gibi . Uçsuz bucaksız bir çölde yolunu kaybetmiş bir yolcu gibiyim . Seni ne vakit özlesem sevdiğin şarkıları dinliyor , sevdiğin yazarları okuyorum .  Yetmiyor doldurmaya boşluğunu , bu boşluk ruhumun merkezinde her şeyi yutuyor sana olan sevgimden başka . Pencereyi ardına kadar açıyorum , çok sıcak buralar ve biz yağmurlara aşıktık . Hiç bu şehrin bulutları altında elini tutmadım , bu şehrin caddelerinde hiç yürümedik seninle ; hiç yüreğinin   sıcaklığını hissetmedim ama ne garip her gün seninle yaşadım . Evimin köşesindeki kafede en sevdiğin kahveyi seninle içtim ve şimdi en sevdiğin şarabı içiyorum yüreğim yana yana .                   

Bir şiir yazmak istiyorum içinde sen olan , içinde ben olan , içinde aşk olan ve hepsini kuşatan mey olan . Yüreğimde sonsuz sayıda  duygulara yetişmiyor aklımın kelimeleri . Yazamıyorum tek bir dize oysa sen yoksun ; korkuyorum yüzünü unutmaktan   ; korkuyorum sensiz bir yaşamı yaşamaktan . Bir yudum daha alıyorum :   

”Mey midir ruhsârını mihr-i dırahşân eyleyen

La‘lini sâgar mıdır kân-ı Bedahşân eyleyen”         

   Beyit ruhumda dolaşıyor , Nedim yanımda tekrar tekrar fısıldıyor sihirli sözleri . Ruhumun derinliğine karışıyor şarabın her zerresi ve aşk makamında acı bir inilti dile geliyor senin isminde .             

Yumak sokuluyor yanıma büyük bir merhametle bakıyorum sevgili kedime ,  sen diyorum ne güzel bir dostsun . Sanki ruhumdaki bütün depremleri görüyor gibi .            

 Sana anlatmak istediğim ne çok şey var bilsen , her şeyi biriktirdim yokluğunda . Her şey seni bekliyor bu şehir , bu gökyüzü bu bulutlar ve dahi her şey . Beş gün sonra yeni yaşıma gireceğim acaba hatırlayacak mısın diye düşünüyorum . Acaba 20 Ağustos’ta kalbinde bir sızı hissedecek misin küçük de olsa . Elini kalbine koyup adımı fısıldayacak mısın gökyüzüne…                            

DENİZ AYHAN 

Konuk Yazar Deniz Ayhan Kimdir?: Küçük yaşlarından beri dünyayı anlamaya çalışan bir yolcu . Şimdilerde zamana ve insanlara tanıklık ediyor. Yüreğinden gelenleri, edebiyat estetiği içinde anlatmaya çalışan bir garip yolcu.  On dokuz yıldır en sevdiği işi yapıyor  :  Gençlere edebiyatı ve edebiyata dair güzellikleri anlatıyor….

Yorum yok

Üzgünüz, yorum formu şu anda kapalıdır.